четвер, 14 лютого 2019 р.

Людина незвичайної долі


До 105-ї річниці з дня народження письменника-земляка Г. Карєва в бібліотеці оформлено книжкову виставку «Людина незвичайної долі».
Григорій Андрійович Карєв народився 14 лютого в 1914 року в с. Бежбайраки (нині Кропивницьке), Новоукраїнського району.
Нелегкі були його дитячі та юнацькі роки. Батьки рано померли і Карєву довелося самотужки виживати. Не дивлячись на труднощі, він дуже любив читати. Під впливом прочитаних книг почав писати вірші. Його мрією було стати поетом і моряком. Коли в 1941 році розпочалась Друга світова війна, пішов на фронт. Політруком загону моряків був направлений на захист Одеси. Після отриманих серйозних поранень його служба закінчилась. Він став писати вірші, книги, очоливши «Курсантську газету» фельдшерського Військово-морського училища.
Майже 20 років нашого земляка були пов’язані з військово-морською пресою. Йому вдалося закінчити Військово-політичну академію. Григорій Карєв нагороджений багатьма орденами та медалями. У 1964 році прийнятий до Спілки письменників. Тема мужності – провідна у творчості письменника, особливе місце займають твори, присвячені обороні Одеси. А це повість «Твій син, Одеса» (1969), роман «Пылающий берег».
Свої рідні місця Кіровоградщини письменник згадує у романі «Пылающий берег» та в оповіданні «Хвилина мовчання».


Немає коментарів:

Опублікувати коментар