понеділок, 20 січня 2014 р.

Інтелектуальна гра «Шевченкознавці».

З користувачами-дітьми 8-х класів ЗШ №1 та гімназії №7 16 січня проведено інтелектуальну гру «Шевченкознавці». На захід завітала голова районної ради Годлевська  Валентина Георгіївна, яка наголосила, що 2014 рік оголошений     роком Т.Г.Шевченка і що цього року відзначається 200-річчя від дня його народження. Нині, як і щороку проходять шевченківські дні, аби не просто вшанувати пам’ять геніального поета, а відчути його невмируще слово серцем. Валентина Георгіївна звернула увагу на те, що тільки завдяки постійному і наполегливому навчанню, величезній працездатності став він тим, кого ми знаємо в історії світової культури, як Великого Кобзаря. Сьогодні над шевченківськими творами схиляються і батьки і діти. Його знають і шанують в кожній родині, в кожній оселі. Покоління українців житимуть за Тарасовими заповітами. 
Валентина Георгіївна звернулась до користувачів бібліотеки, щоб вони постійно відкривали для себе Шевченка, всі його грані життя і творчості. Після виступу розпочалося власне змагання. Змагалися команди «Розумники» (ЗШ№1) та команда «Всесвіт» (гімназія №7).

У першому турі «Доля, схожа на легенду», члени команд демонстрували свої знання про нелегкий життєвий шлях Кобзаря. Під час туру «Стежками творчості генія», учасники заходу називали твори Т. Шевченка, з яких взяті цитати, відгадували назви поезій по підказках, а також впізнавали героїв творів поета. В наступному турі «Іду з дитинства до Тараса» члени команд декламували свої улюблені вірші Т.Шевченка.

Оцінювалась виразність та майстерність виконання, особливість обраного літературного твору. В ході туру «Ми - нащадки Кобзаря» члени команд розв’язували кросворд «Кобзар», а в цей час вболівальники складали прислів’я про Т. Шевченка та закінчували крилаті вислови про Кобзаря. 


У фінальній грі  «На вічнім шляху до Шевченка» команди змагалися, хто найшвидше дасть правильну відповідь про цікаві факти із життя генія. На закінчення учасники ознайомилися з книгами з виставки «Пророк, народжений Україною». Перемогу отримала команда «Розумники» (ЗШ №1).

Немає коментарів:

Опублікувати коментар