четвер, 22 лютого 2018 р.

Буду я навчатись мови золотої!

21 лютого всі народи Землі відзначають Міжнародний день рідної мови. Саме цій даті присвячена мовна гра «Буду я навчатись мови золотої», проведена в бібліотеці  з учнями 4-А та 4-Б гімназії «Лідер».
На заході діти дізналися про історію заснування цього свята, про те, скільки є мов на планеті Земля, та якими мовами розмовляє найбільше людей. З гордістю діти слухали розповідь бібліотекаря про те, що на конкурсі мов, проведеному ще в 1934 році у Парижі, наша мова, разом з французькою та перською, визнана однією з найкращих  та наймилозвучніших мов світу.


Цікавою стала легенда про мову, яка стала сухим деревцем, а діти повинні її оживити. Щоб довести, що вони дійсно люблять свою рідну мову, четверокласники взяли участь у різних змаганнях, де за кожне виконане завдання отримували зелені листочки. 


Створивши дві команди «Мовознавці» і «Грамотії», діти наввипередки змагалися у конкурсах: «Жартівлива торбинка», «Мовні загадки», «Розшифруй «перлини мудрості», «Читайлики», «Прощавай, суржик!». Змагання було напруженим, всі члени команд проявили ерудицію та кмітливість, але найкраще проявила себе команда «Грамотіїв», яка назбирала найбільше «листочків». Далі всі учасники гри дружно взялися оживляти дерево-мову, яке зазеленіло, зашелестіло листочками, зігрітими в дитячих долоньках.На закінчення заходу діти переглянули книги з книжкової виставки «Мови рідної скарби» та вибрали книги для читання вдома.

Немає коментарів:

Опублікувати коментар