вівторок, 3 грудня 2024 р.

Дитяча філія - лауреат Всеукраїнського конкурсу проєктів «Бібліотечні сервіси – дітям»


Дитяча філія Новоукраїнської центральної бібліотеки взяла участь у Всеукраїнському конкурсі проєктів з надання культурних послуг юним мешканцям територіальних громад «Бібліотечні сервіси – дітям», що стартував за ініціативи Національна бібліотека України для дітей, Української асоціації працівників бібліотек для дітей, Асоціації міст України за підтримки Міністерство культури та інформаційної політики України. 

З приємністю повідомляємо, що серед представлених 12 фахових проєктів в обласному етапі наша бібліотека стала лауреатом обласного етапу конкурсу за проєкт «Бібліотечне літо для веселих, кмітливих, невгамовних». 

Метою проєкту було організувати літній відпочинок дітей громади пізнавально,  весело, цікаво, сформувати в дітей позитивний досвід відпочинку з книгою та бібліотекою. 

Новоукраїнська громада увійшла в число 27 переможців (340 заявок з усіх куточків України!) швейцарсько-українського проекту «DICADE Summer Clubs 2024 «Ми вдома в Україні».Це дало можливість якнайкраще організувати змістовне дозвілля дітей та підлітків усієї громади протягом літніх канікул на базі ЦДЮТ «ЗОРІТ». Дитяча філія долучилася до заходів та запропонувала дітям громади низку цікавих, різноманітних по своїй тематиці та формах бібліотечних активностей.

Протягом літа 2024 року бібліотекарі  дитячої філії Новоукраїнської центральної бібліотеки запропонували дітям громади низку цікавих, різноманітних по своїй тематиці та формах бібліотечних активностей в рамках літньої програми «Бібліотечне літо для веселих, кмітливих невгамовних».

Напередодні Дня Конституції України, для «Нових українців» проведено правознавчий калейдоскоп «Конституція моєї Батьківщини – країна мрій і прав дитини». Під час правознавчого калейдоскопу діти відгадували листи від казкових героїв та знаходили книги про них, спробували себе у ролі детективів та провели казкове розслідування, пограли у низку цікавих ігор та розваг, дізналися, що таке Конституція, які права має дитина, переглянули мультфільми, визначили, які права порушувалися у казкових героїв.

Бібліотекарі, в рамках програми літнього читання «Бібліотечне літо для веселих, кмітливих невгамовних», провели казкове «Ігрове асорті», де діти проходили тести на знання казок, складали казкові пазли, грали в гру «"Так", чи Ні"».

Також з вихованцями табору була проведена інтелектуальна гра «Країна розваг», яка перевірила ерудицію дітей з різних галузей знань. На заході діти активно відповідали на питання з природи, спорту, природи, музики, техніки, казок, кулінарії. Було гамірно, цікаво, весело, емоційно!

 З «Новими українцями»  було проведено інтерактивну гру  «Мільйон дитячих книг». Гра оформлена за зразком програми «Перший мільйон», містить запитання і 4 варіанти відповіді. Є можливість зменшити кількість варіантів відповіді, звернутися за допомогою до когось одного чи за допомогою «залу». Перевірка вибраного варіанту відповіді здійснюється автоматично. Гра супроводжувалася яскравими звуковими ефектами.

З вихованцями літнього клубу відпочинку проведено День юного художника «Веселе літо». Спочатку бібліотекарі запропонували дітям погратися в гру «Літо для мене, це…», де кожна дитина називала різні слова, що асоціюються з літом: море, сонце, квіти, басейн, аквапарк. А потім юні художники натхненно малювали на асфальті своє бачення найкращого літа, їхня енергія і запал просто вирували. Малюнки були яскраві і барвисті.

Крім вищеназваних заходів вихованці літнього табору залюбки брали участь у веселих музичних руханках, залюбки гралися іграшками та настільними іграми, що є в бібліотеці, читали гарно ілюстровані книги та журнали, дивилися мультфільми в «Бібліотечному кінозалі». Та однозначно переконалися, що бібліотека - це чудове місце для цікавого та корисного проведення дитячого дозвілля.

Ефективність проекту:

•        Відпочинок дітей громади став більш цікавим та насиченим різноманітними активностями

•        Діти навчилися швидше адаптуватися в бібліотеці;

•        До бібліотеки залучилося більше читачів;

•        Широка популяризація читань у всіх проявах.


Немає коментарів:

Дописати коментар